MULTIFUNKCYJNE Tabletki Chlorowe Chemoform 1kg Zobacz większe

MULTIFUNKCYJNE TABLETKI CHLOROWE CHEMOFORM 1KG

Nowy produkt

MULTIFUNKCYJNE TABLETKI CHLOROWE CHEMOFORM 1KG

29,99 zł brutto

98 Przedmioty

Więcej informacji


PROFESJONALNA CHEMIA BASENOWA
RENOMOWANEJ NIEMIECKIEJ FIRMY

MULTIFUNKCYJNE TABLETKI CHLOROWE 4w1 20

4w1
Opakowanie zawiera 50 szt. tabletek po 20g= 1kgStały preparat chlorowy w formie tabletek (20g). Zawiera ok. 90% aktywnego chloru, koagulant, stabilizator pH, środek glonobójczy.

  • tabletki bardzo wolno rozpuszczalne, multifunkcyjne do stałego stosowania.
  • zapewniają dezynfekcję chlorową.
  • zapobiegają powstawaniu glonów (działają glono-statycznie).
  • ułatwiają flokulację.Stosowanie: 1 tabletka wystarcza na 2 m3 wody basenowej. Zależnie od stanu pogody, temperatury wody i ilości kąpiących się,
działanie tabletki wystarcza na ok 7 dni.
Zaleca się przeprowadzenie chlorowania szokowego co 2-3 tygodnie.
Zaleca się utrzymanie zawartości chloru wolnego w wodzie basenowej na poziomie 0,6 mg/l i wartości pH 7,0-7,4 (wg. normy DIN).
Tabletki należy dozować poprzez włożenie ich do pływaka dozującego lub skimera.
Wrzucenie tabletek bezpośrednio do basenu grozi odbarwieniem folii.1 tabletka wystarcza na 2m3 wody basenowej na ok tydzień


Dezynfekcja krok po kroku:

Krok I - regulacja wartości pH

Wartość pH jest najważniejszym parametrem, który wpływa na skuteczność procesu dezynfekcji. Dlatego jego wielkość należy kontrolować i utrzymywać na stałym poziomie. Idealny zakres pH mieści się w przedziale od 7,0-7,4. Nasze preparaty do podnoszenia wartości tego parametru: pH plus granulat, pH plus płynny; do obniżania: pH minus granulat, pH minus płynny.

Krok II- dezynfekcja

Woda w basenie powinna być źródłem dobrego samopoczucia i zdrowia, a zatem musi być bezpieczna dla korzystających z uciech wodnych. Każdy kąpiący się w basenie człowiek wnosi do wody drobinki związków organicznych i tysiące bakterii. Dlatego konieczne jest stosowanie procesu dezynfekcji na tyle skutecznego, by zapewnił on bezpieczeństwo korzystającym z kąpieli ludziom. Polecamy do dezynfekcji metodą chlorową: Chemochlor T granulat 65 i Chemochlor T szybkie tabletki(do szybkiej dezynfekcji), Chemochlor T tabletki 20g, Chemochlor T tabletki 200g, Chemochlor T Multifunkcyjne tabletki. Chemochlor CH tabletki 10g, Chemochlor Płynny. Do dezynfekcji metodą tlenową: Aquablanc O2 + Aquablanc A, Aktywny tlen tabletki 20g, Aktywny tlen tabletki 200g, Aktywny tlen płynny + Aktywator O2, Aquablanc płynny + Aktywator O2.

Krok III- walka z glonami

Glony to jedno- lub wielokomórkowe organizmy, które z nieorganicznych związków chemicznych zawartych w wodzie produkują związki organiczne, które są pożywką dla znajdujących się w wodzie bakterii i źródłem różnego rodzaju zanieczyszczeń. Rozmnażają się bardzo szybko i w ciągu kilku godzin są w stanie pokryć śliską warstwą ściany, schody i dno basenu. Konieczne jest w związku z tym hamowanie wzrostu glonów i ich eliminacja z wody basenowej. W tym celu należy stosować związki glonobójcze. Chemoform Polska poleca systematycznie stosowanie czwartorzędowych związków amonu w postaci następujących preparatów: Alba, Alba Super, Antygon Super i Calzelos.

Krok czwarty - koagulacja i filtracja

Niektóre cząsteczki zanieczyszczeń są tak małe, że filtry nie mają możliwości ich wyłapać. W celu ich usunięcia należy stosować środki koagulujące lub flokujące, które powodują skupianie się mniejszych cząsteczek w większe lub ich absorbcję na powierzchni flokulanta. W wyniku takiego zabiegu zanieczyszczenia te pozostają na filtrze, a woda pozostanie klarowna i czysta. Proponujemy następujące preparaty: Flockfix płynny, Flockfix wysoko skoncentrowany, Flockfix kartusze.

12 innych produktów w tej samej kategorii: